شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی پدیده قرنشرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی پدیده قرن
02188400006     

تور لبنان

لبنان کشوری کوچک و کوهستانی در غرب آسیا و خاورمیانه و در کنار ساحل شرقی دریای مدیترانه است. واژه لبنان از واژه سامی «لبن» که اشاره به قله‌های سفید کوهستان‌های لبنان دارد، گرفته شده‌ است.

بیروت شهری بندری است که بر روی دماغه‌ای کوچک و درکنار دریای مدیترانه قرار گرفته و بزرگ‌ترین شهر و پایتخت کشور لبنان است.

لبنان یکی از کوچک‌ترین کشورهای دنیاست که مساحتی حدود ۱۰۴۵۲ کیلومتر مربع دارد. بسیاری از مناطق آن کوهستانی است به جز مناطق ساحلی کم عرض و دره بقا که بخش مهمی از صنعت کشاورزی لبنان را تشکیل می‌دهد.

سرزمین لبنان آب‌وهوای مدیترانه‌ای دارد، هوای سواحل در زمستان‌ها سرد و بارانی و در تابستان‌ها گرم و شرجی است. در نواحی بلندتر به ویژه کوهستان‌ها، زمستان‌ها با بارش برف همراه است و دمای هوا به زیر صفر می‌رسد.

بخش‌های دیگر این کشور، تابستان‌های گرم و خشک دارد.در مناطق ساحلی زمستانها کلاً سرد و بارانی و تابستانها گرم و مرطوب هستند. در مناطق مرتفع تر در طول زمستان دما به زیر صفر درجه می‌رسد. تابستان‌ها از سوی دیگر گرم و خشک هستند.

اگر چه اکثر مناطق لبنان سالانه شاهد بارانهای بسیاری است (در مقایسه با مناطق خشک کنارش) ولی در مناطق خاصی در شمال شرق لبنان به دلیل وجود قله‌های مرتفع کوه‌های غرب که راه ابرهای بارانی به وجود آمده از مدیترانه را سد می‌کنند باران زیادی نمی‌بارد.

اطلاعات عمومی کشور لبنان

جمهوری لبنان

نام کشور

بیروت

پایتخت لبنان

طرابلس ، صور، صیدا ، بغلبک ، جبل ، زحله

شهرهای مهم لبنان

طرابلس ، صور

بنادر لبنان

عربی ، فرانسه ،انگلیسی

زبان لبنان

5،400،000 نفر

جمعیت لبنان

اسلام ( شیعه 40 درصد ، سنی20درصد )، مسیحی 37 درصد

دین و مذهب لبنان

452کیلومتر

مساحت لبنان

پوند لبنانی (لیره)

واحد پول لبنان

شمال و شرق سوریه ،جنوب فلسطین اشغالی ،از غرب دریای مدیترانه

همسایگان لبنان

نخست وزیراز اهل تسنن، رییس مجلس از شیعیان ، رییس جمهوراز مسیحیان

ساختار سیاسی لبنان

حزب الله ، جنبش امل ، جریان المستقبل ، جریان ملی ازاد ، قوات البنانیه

احزاب لبنان

سید حسن نصر الله ، نبیه بری ، سعد حریری ، میشل عون ، سمیر جعجع

شخصیتهای لبنان

 

کلمات کلیدی : تور لبنان , تور لبنان بهار , تور لبنان تابستان , درباره لبنان, تور لبنان لحظه آخری , تور لبنان اقساطی , تور لبنان ارزان

تماس با ما

+98 -21- 88400006

+98 -21- 88442544

+98 -912- 4010668

support [@] padideh-gh.com

info [@] padideh-gh.com

درباره ما

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی پدیده قرن، برگزار كننده تورهاي داخلي و خارجي، فعالیت خود را از سال 1386 در راستای ارتقای سطح کیفی صنعت مسافرتی و جهانگردی آغاز نمود. این آژانس با داشتن اطلاعاتی کامل در زمینه انواع تورهای مسافرتی، با مدیریت حرفه ای و اصولی، پرسنل کار آزموده و متعهد، راهنمایان حرفه ای و در نهایت انجام تمامی تعهدات نسبت به مسافرین عزیز با رعایت اصل مشتری مداری باعث جذب روز افزون تقاضا جهت استفاده از تورهای آژانس مسافرتی و جهانگردی پدیده قرن گردیده است.