شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی پدیده قرنشرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی پدیده قرن
02188400006     

تور آذربایجان

جمهوری آذربایجان کشوری در منطقهٔ جغرافیایی قفقاز و در گذرگاه اروپا و آسیای جنوب غربی و در کنار دریای خزر است.جمهوری خودمختار نخجوان که از خاک اصلی جمهوری آذربایجان جدا مانده و استان خودمختار قره‌باغ کوهستانی نیز واحدهای فدرال جمهوری آذربایجان هستند.

کشورهای ایران در جنوب، ارمنستان و ترکیه در غرب، گرجستان در شمال غربی و روسیه در شمال، همسایگان جمهوری آذربایجان محسوب می‌شوند؛ همچنین این کشور دارای مرز آبی با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان در کنارهٔ دریای خزر است.

اکثریت جمعیت آذربایجان (بیش از 90درصد) را ترکی آذربایجانی زبان ها با یک فرهنگ مشترک بسیار شبیه به آذربایجان ایران تشکیل می‌دهند. تاریخش با نفوذ ایران و روسیه دستخوش تغییرات بسیار زیادی گردیده است.

اقلیت ها در جمهوری آذربایجان شامل: لزگی ها، روس ها، آوارها، ترک ها، تاتارها، اوکراینی، و گرجی ها و ... است. بیشتر ساکنان جمهوری آذربایجان مسلمان شیعه هستند اگرچه سابقه طولانی استعمار روسیه با نگرش لیبرال برابری و آزادی تاثیر بسزایی بر سبک زندگی و نوع تفکر این ملت گذاشته است.

از لحاظ آب و هوایی، جمهوری آذربایجان دارای چندین نوع آب و هوای مختلف است. به طوری که از ۱۱ ناحیه آب و هوایی ۹ گونه ناحیه در آذربایجان وجود دارد. درجه هوای متوسط در مناطق جلگه‌ای شمال و شرق کشور تا ۶ سانتیگراد در زمستان و ۳۶ درجه سانتیگراد در تابستان می‌رسد، در حالیکه در مناطق کوهستانی غربی زمستانها تا ۹- در زمستان و ۱۲ درجه سانتیگراد در تابستان می‌رسد.

کلمات کلیدی : کشور آذربایجان , درباره آذربایجان , تور آذربایجان , تور باکو , تور آذربایجان بهارتور آذربایجان تابستان , تور آذربایجان زمستان , تور آذربایجان اقساطی , تور آذربایجان ارزان , تور آذربایجان لحظه آخری , تور باکو بهار , تور باکو اقساطی

 

 

تماس با ما

+98 -21- 88400006

+98 -21- 88442544

+98 -912- 4010668

support [@] padideh-gh.com

info [@] padideh-gh.com

درباره ما

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی پدیده قرن، برگزار كننده تورهاي داخلي و خارجي، فعالیت خود را از سال 1386 در راستای ارتقای سطح کیفی صنعت مسافرتی و جهانگردی آغاز نمود. این آژانس با داشتن اطلاعاتی کامل در زمینه انواع تورهای مسافرتی، با مدیریت حرفه ای و اصولی، پرسنل کار آزموده و متعهد، راهنمایان حرفه ای و در نهایت انجام تمامی تعهدات نسبت به مسافرین عزیز با رعایت اصل مشتری مداری باعث جذب روز افزون تقاضا جهت استفاده از تورهای آژانس مسافرتی و جهانگردی پدیده قرن گردیده است.